Adana’da işverenine koronavirüs bulaştırmaya çalışan emekçi yakalandı

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Adana’da, oto galerici İbrahim Ünverdi’nin araba satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., parayla birlikte ortadan kayboldu.

Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi’nin ulaştığı Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı.

KORONAVİRÜS HASTASINDAN TÜKÜRÜK SATIN ALDI

Ünverdi, diğer bir işçisinden, Ramazan Ç.’nin bir koronavirüs hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi.

Bu teze şaşıran Ünverdi, “Ben hayatımda bu türlü bir öldürme tekniği görmedim” dedi.

Olayın basına yansımasının akabinde Ramazan Ç.’nin daha çok sonlandığını öne süren Ünverdi, tehdit bildirileri almaya başladığını kaydetti.

Bunun üzerine Adana Adliyesi’ne giden Ünverdi, Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit cürümlerinden şikayetçi oldu.

Ünverdi’nin şikayetinin akabinde Ramazan Ç., 10 Şubat’ta saklandığı meskende yakalandı.

ARGÜMANLARI YALANLADI

Sorgusu tamamlanan Ramazan Ç., İsimli Tıp Ünitesi’nde sağlık denetiminden geçirildiği sırada, korona hastasından alınan tükürüğün palavra olduğunu, İbrahim Ünverdi’nin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını ve Ünverdi’nin tefeci olduğunu sav etti.

Sağlık denetiminden geçirilen Ramazan Ç., ‘dolandırıcılık’ cürmünden adliyeye sevk edildi. Ramazan Ç.’ye konut mahpusu cezası verildi.

‘BEKLEDİĞİMİZ BİR KARAR DEĞİLDİ’

Ramazan Ç.’nin yakalandığına çok memnun olduğunu söyleyen İbrahim Ünverdi, “Şu an biraz memnun olsak bile birazda üzgünüz. Hakim konut mahpusu verilmesine karar kıldı. Bu beklediğimiz bir karar değildi. Bizim isteğimiz mahpus cezası almasıydı. Avukatlarımız itirazda bulanacaklar. Bu virüs 2- 3 bireyden çıktı ve tüm dünyaya yayıldı. Sağlık işçileri bu kadar çalışırken bu kişinin şeytani plan yapması çok üzücü bir durum. Mesken mahpusu eşimi, çocuklarımı bir nebze rahatlattı lakin ceza meskenine girerse tabi çok çok daha rahatlayacağız. Kendimizi daha da inançta hissedeceğiz” dedi.

‘ŞİMDİ O KONUTTA BİZ DIŞARDAYIZ’

Aylardır endişesinden konuttan çıkamadığını söyleyen Dilek Ünverdi, “Bir nebzede olsa rahatladık. O artık meskeninde biz dışarıya çıkıyoruz. Lakin en çok istediğimiz o kişinin ceza alması. Avukatlarımız bu mevzu hakkında itirazda bulanacaklar. İnşallah adalet yerini bulacak.” dedi.

‘SALGINDAN ÖTÜRÜ ONLARCA İNSANIMIZI KAYBETTİK’

Ünverdi ailesinin avukatı Oğuzhan Mete Karabıyık ise, “Bu olayın kentimizde olması inanılır üzere değil. Bu salgın hastalıktan ötürü beşerler hayatını kaybederken, müvekkilimizi insanlık dışı, vahşice öldürmeye teşebbüs edilmesi kabul edilecek bir durum değil. Hukuk topluluğu olarak bu işi kınıyoruz. Bu kişinin ceza alması için elimizden geleni yapacağız.  Beşerler, ‘Böyle bir şey olabilir mi? 500 liraya satın alınmış bir tükürükle insan öldürülmeye mi çalışılır’ üzere söyleyebilirler. Salgın hastalıktan ötürü onlarca insanımız bu ülkede can verdi. Müvekkilimizde bu durumla müşteki durumuna geldi” diye konuştu.

Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir