Kemal Kılıçdaroğlu: Koltuk sevdalısı olmayın

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gümdeme dair değerlendirmelerde bulundu.

BirGün’den Ankara temsilcisi Nurcan Gökdemir ve parlamento muhabiri Hüseyin Şimşek’in sorularına yanıtlayan CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, parti önderlerinin koltuk sevdalısı olmaması gerektiğini söyledi.

Demokrasinin en kıymetli kuralının gelindiği üzere gitmesinin de bilinmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, mevzu ile ilgili şu tabirleri kullandı;

GİTMESİNİ BİLECEKSİNİZ

“Demokrasiye inanıyorsanız, gelmesini bildiğiniz üzere gitmesini de bileceksiniz. Halkın oyları ile nasıl geldiyseniz, halkın oyları ile de gitmesini bileceksiniz.

İKTİDAR DA GİTMESİNİ BİLSİN

Halk sizi getirdi iktidar yaptı, 19 yıldır iktidardasınız. Esasen Türkiye’nin hiçbir meselesini çözemediniz. Seçim yasasında değişiklik düşünebilirler, Anayasa’da değişiklik düşünebilirler, diğer maddelerde değişiklik düşünebilirler. Kendi pozisyonlarını garanti altına almak isteyebilirler.

HER ATAK KOLTUK İÇİN

AK Parti, artık Türkiye’yi yönetemiyor. Sanki yerimi nasıl korurum, arayışı içinde. Aslında nasıl yerimde kalırım, o denli düzenlemeler yapayım ki seçim sonucunda ben yerimde kalabileyim, koltuğumu koruyabileyim, niyeti tam olarak. Makam hırsına kapılan ve makamını korumak için gayret harcayanlar, ülkenin problemlerini aslında görmezler.”

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir