İstanbul’dan kar görüntüleri

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ihtarların akabinde İstanbul’da kar yağışı tesirli oluyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da tesirli olması beklenen son yılların en şiddetli soğukları için günler öncesinden iddiada bulunmuştu. Yapılan iddiaların ardından İstanbul’da tesirli olan bahar havaları yerini gece saatlerinden itibaren kar yağışına bıraktı.

Yüksek kısımlarda başlayan kar yağışı ilerleyen saatlerde kent merkezinde de tesirini gösterdi.

 

 

VATANDAŞLAR BEYAZ GÖRÜNÜME UYANDI

Meteoroloji’nin ağır kar yağışı ikazının ardından İstanbullular güne beyaz örtüyle uyandı.

Beylikdüzü’nde park halindeki araçların ve yolların büsbütün beyaza büründüğü görüldü.

ÇAMLICA CAMİİ KARLA KAPLANDI

Anadolu Yakası’nın yüksek bölümlerinden olan Çamlıca adeta beyaza büründü. Kar yağışı sonrası beyaza bürünerek kartpostallık manzaraları aratmayan Çamlıca Camii ise havadan görüntülendi.

İSTANBUL’DAN KAR GÖRÜNTÜLERİ

İstanbul’da dün gece başlayan kar yağışı sabahın birinci ışıklarıyla birlikte tesirini göstermeye devam ederken, güne beyaz örtüyle uyanan vatandaşlar ise işe gitmek için araçlarıyla yollarda yerlerini aldı.

Kar yağışının tesirini artırarak gece boyunca devam etmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğünden alınan hava varsayım raporlarına nazaran, 14 Şubat Pazar günü sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar halinde başlayacak olan yağışların, kıyı kesitlerde de vakit zaman kar halinde olmasının beklendiği, pazartesi, salı ve çarşamba günleri, kar yağışının aralıklarla sürmesinin varsayım edildiği belirtildi.

Sıcaklıkların 15 Şubat Pazartesi günü hissedilir derecede azalarak, 3 dereceye kadar düşmesinin beklendiği aktarılan açıklamada, kar yağışının olumsuz tesirlerine karşı ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıldığı kaydedildi.

İSTANBUL

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir